Avrasya Üniversitesi

Üniversitesi

Avrasya Üniversitesi Tanıtımı

Avrasya Üniversitesi bünyesinde yer alan meslek yüksekokulları, fakülte ve enstitü içerisinde şunlar bulunmaktadır.  Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü.

Avrasya Üniversitesinin öğrencilerine sunmuş olduğu Burslar içerisinde ÖSYM bursları, tercih bursu, kardeş bursu, özel mahrumiyet bursu ve engelli öğrenci bursu bulunmaktadır.

Avrasya Üniversitesi Trabzon merkeze ve Havalimanı’na 5 dakika uzaklıkta bulunan yurtları ile öğrencilerine hizmet vermektedir. 400 kişilik kız ve erkek öğrenci yurtlarında 2 ve 3 kişilik odalar bulunmaktadır.

Avrasya Üniversitesinin öğrencilerine sunmuş olduğu olanaklar içerisinde kapalı ve açık spor alanları ile kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Bunların yanında öğrencilerine mesleklerini uygulayarak deneyim kazanmaları amacıyla birçok laboratuvarlar ve kütüphane olanağı da sunmaktadır.

Üniversite Özellikleri

Kuruluş Yılı:
Öğrenci Sayısı:
Yabancı Öğrenci Sayısı:
Akademisyen Sayısı:
Laboratuvar Sayısı:
Yurt Kapasitesi:
Öğrenci Kulübü Sayısı:
Spor Tesisi Sayısı:
Spor Takımı Sayısı:
Sosyal Medya Linkleri:
2010
5077
-
229
15
-
12
3
2

Avrasya Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Avrasya Üniversitesi Nerede?

Avrasya Üniversitesi Benzer Üniversiteler